Príbehy NFI klientov

Jozef B.

(Nasledoval NFI Protokol od 8. júla 2020 – stále pokračuje)

O NFI protokole som sa dozvedel od môjho kardio lekára. Moja váha v júli 2019 bola 109kg a mal som veľmi zlé výsledky lipidov, cholesterolu, glykémií a roky som sa liečil na vysoký krvný tlak. V živote som sa snažil niekoľkokrát schudnúť rôznymi diétami, ktoré však vždy mali jojo efekt a dokonca som pribral oveľa viac kíl. NFI protokol mi ponúkol riešenie – detailný jedálniček. Absolvoval som ho s manželkou a to mi pomáhalo s dodržiavaním jedálenského režimu. Jedli sme len predpísané jedlá a určené ingrediencie. Na protokole som 7. mesiac s úbytkom váhy 30kg. Môj zdravotný stav sa zlepšil. Momentálne neužívam lieky na diabetes ani na vysoký krvný tlak. Som aktívny 61 ročný človek. Vládzem cvičiť a absolvujem dennodenné vychádzky rýchlym tempom. Fyzicky pracujem bez problémov. Zlepšil sa aj môj psychický stav. Nedokážem už pasívne sedieť, mám veľa aktivít a vízie. Doporučujem NFI protokol každému s podobnými problémami.

Ivan P.

Bola mi diagnostikovaná cukrovka 2. typu a nasadená inzulínová liečba (90 j. denne). Keďže som vodič s povolania, nemohol som vzhľadom k diagnóze túto prácu vykonávať. Neskôr prišla ponuka od pani MUDr. Lejavovej na NFI protokol. Už po niekoľkých dňoch som zbadal účinky ohľadom znižovania cukru v krvi. Po cca 5-6 týždňoch sa stav cukru upravil natoľko, že som prestal brať inzulín a boli mi nasadené tabletky. Od tohto času som sa znova mohol vrátiť späť k môjmu povolaniu - vodič z povolania. Ešte raz by som chcel vysloviť veľké ďakujem!

Eva A.

(Nasledovala NFI Protokol od 21. januára 2020 do 16. novembra 2020)

Som nesmierne rada, že som sa v roku 2020 rozhodla dať na boj s cukrovkou a kilami. Bol to náročný rok, no veľa som sa naučila. Schudla som celkovo 22 kg a cukor mám ustálený. Mudr. Lejavová pri mojej poslednej kontrole bola spokojná a znížila mi dávku lieku na diabetes a jeden už neužívam vôbec, bol vylúčený asi po 2 mesiacoch na NFI protokole. Je dôležité povedať aj to, že sa mi upravil krvný tlak a cholesterol, nemám už žiadne lieky, som mobilnejšia a pohyblivejšia. Toto je prvýkrát, čo som schudla tak výrazne. Pokúšala som sa o chudnutie mnohými diétami už veľa krát, ale bez dlhodobých úspechov. Vždy prišiel jojo efekt. Ďakujem, že vďaka NFI môžem žiť plnohodnotnejší život.

Oľga Š.

(Nasledovala NFI Protokol od 29. mája 2020 do 4. novembra 2020)

Chcela by som sa s vami podeliť o moje skúsenosti so stravovaním na NFI protokole. Predtým som skúšala rôzne diéty a tabletky na chudnutie, no bohužiaľ, schudla som len pár kíl a váha sa opäť vrátila. Ale teraz je to fantastické. Hoci som tomu na začiatku vôbec neverila, stalo sa to skutočnosťou. Za prvých 14 dní som schudla 3kg a nasledovalo to ďalej a za 3 mesiace som schudla 20kg. Kilá išli dole a mňa to veľmi bavilo aj keď to bola výzva. Strava bola výborná a najdôležitejšie je to, že som nikdy nemohla byť hladná. Po skončení NFI protokolu som si na danú stravu zvykla a pokračujem v zdravom stravovaní aj naďalej. A nie len, že som vďaka NFI protokolu schudla, vysadila som tabletky na vysoký krvný tlak a upravila sa mi liečba pri cukrovke 2. typu. Veľmi sa z toho teším. Môj život je teraz oveľa lepší, viem, čo môžem jesť, aby som sa cítila fajn. Teším sa z toho, že som stretla takých skvelých ľudí, čo mi s tým pomohli. Veľmi pekne vám za to ĎAKUJEM!

Veronika B.

(Nasledovala NFI Protokol od 17. septembra 2020 – stále pokračuje)

Toto je krátky príbeh o tom, ako mi NFI diet zmenila život.
Po dvoch pôrodoch sa moje telo zmenilo na nepoznanie, hľadala som dlho správnu cestu a hlavne odhodlanie, kadiaľ sa vyberiem, až som natrafila na NFI. Dali sme sa na to s maminou, ona kvôli diabetes a ja kvôli nadváhe. Zo začiatku to nebolo ľahké, ale odhodlanie bolo silnejšie a už po prvých dvoch týždňoch som schudla 6,6 kg. Neskutočne ma to naštartovalo a do dnešného dňa (po 17 týždňoch) mám - 26 kg a idem ďalej. Zmenilo sa mi trávenie - mala som ťažkosti skoro každý večer, pričom dnes nemám žiadny problém, ďalej taktiež zmena energie v tele je neporovnateľne lepšia. Za mňa palec hore a vrelo odporúčam zmeniť stravovacie návyky a životný štýl ...
Čo sa týka maminy, po 17 týždňoch (váha -25kg) a je bez liekov na cukrovku a tlak.

Eva B.

(Nasledovala NFI Protokol od 19.10.2020 do 20.12.2020)

Môj príbeh je jednoduchý a začal sa v polovici októbra 2020. V televízii som videla a počula o NFI protokole na zníženie cukru v krvi. Systém ma zaujal, a tak som si ho našla na internete z dôvodu, že máme spolu s mojím starším synom cukrovku a rozhodla som sa vyskúšať ponúkanú metódu. NFI diétu som začala 19.10.2020, no musela som ju predčasne ukončiť 20.12.2020 kvôli covidu. Od začiatku spolupráce s tímom NFI som cítila ich podporu a pomoc pri všetkým mojich pochybnostiach a problémoch, za čo som nesmierne vďačná. Na svoje otázky som dostávala okamžité odpovede. Moje najobľúbenejšie jedlá boli špagety a polievky kelová, zeleninová a paradajková. Tešila som sa na žemle a každé ovocie, ktoré bolo v mojich NFI plánoch. Na začiatku som vážila 83,9 kg, obvod pása som mala 109 cm, cukor sa pohyboval kolo 8 mmol/l a tlak 167/83 tep 78. Na konci NFI protokolu, po 9 týždňoch, som vážila 73,5 kg, obvod pása 103 cm, cukor sa ustálil a bol okolo 5,5 mmol/, tlak 125/75 a tep 78. Nižšia váha, nižší cukor vzbudzovali vo mne nádej, že dokážem svojmu diabetológovi a synovi, že sa to dá dosiahnuť stravou a tešila som sa, že budem brať menej liekov. Inzulín som si pichala na začiatku 29 jednotiek a dnes si pichám 22.

Eva Š.

(Nasledovala NFI Protokol od 22.06.2020 do 22.11.2020)

Ako možno spraviť zo zatrpknutých nešťastných tvárí žiarivý pohľad spokojnej sebavedomej ženy? Hrdej na seba pri vyslovení vety: „Dokázala som to!“ Dokázala som prekonať samu seba, dokázala som zmeniť svoj denný režim v stravovaní, pretože ma trápila moja hmotnosť. Vyskúšala som množstvo diét (a zaručených), celý život som sa trápila s kilami.

Lekári a nielen oni mi hovorili: “Treba schudnúť!“ Áno, ale ako, to som už nevedela. Chodím na pravidelné kontroly do kardiologickej ambulancie. Na kontrole v júni 2020 som dostala otázku, či nechcem skúsiť zmenu v stravovaní. Zaujalo ma to. Dostala som kontakt na NFI, v Liptovskom Mikuláši. Dohodla som si stretnutie. V mysli sa mi preháňalo: „Aspoň si to vypočujem.“ NFI tím ma oboznámil s procesom chudnutia, na základe iného zloženia stavy, ako som doteraz bola zvyknutá. Po pár minútach úvahy som súhlasila. Veď nemôžem nič stratiť, len získať. Môj zámer bol schudnúť 20 kg! Začala som 22.6.2020. Dostala som stravovací rozpis na 2 týždne. Po 14 dňoch som vážila o 4 kg menej a pritom som nehladovala! Dalo mi to úžasnú chuť pokračovať ďalej. Mala som pozitívne myslenie a tešila som sa vždy na ďalšie dva týždne nového stravovacieho rozpisu a nového váženia. 22.11.2020 som skutočne mala o 20 kg menej. Dokázala som to!

Dokázala som to vďaka úžasným ľuďom, ktorí mi držali prsty, vďaka lekárom, ktorí sa zaoberajú aj týmto problémom - ako pomôcť pacientom s obezitou, diabetes a ako naučiť ľudí zdravo žiť a zdravo sa stravovať. Vďaka mojej rodine, že ma podržali! Upravila sa mi aj hypertenzia. Začala som užívať o 2 lieky menej. Moja konfekčná veľkosť bola 54, teraz je 48-50. Už viete ako sa dá spraviť žiarivý pohľad a úsmev za 5 mesiacov? Neváhajte, skúste to! Odporúčam všetkým! Neváhajte, začnite sa zdravo stavovať. Za pokus/ život to stojí!

VĎAKA

NFI Diétny plán na mieru