Príklad plánu: Deň 1

Raňajky

32g ovsených vločiek zmiešajte s jednou polievkovou lyžicou chia semienok, jednou polievkovou lyžicou ľanových semienok, zalejte sójovým nápojom Alpro (musí byť UNSWEETEN (nesladené) a fortifikované vitamínom B12).

chia semiačka sojove mlieko

Desiata

  • - Hrsť vlašských orechov. (10)

  • - Dve hrste čerstvých čučoriedok

Obed

Plnený baklažán
Baklažán prekrojte na polovice, posoľte a nechajte pár minút bokom. V zeleninovom bujóne uvarte hnedú ryžu. Na malom množstve oleja orestujte cibuľu. Z baklažánu vyrežte vnútro, nakrájajte na malé kúsky a zmiešajte s cibuľou. Chvíľu orestujte. Pridajte kúsky žltej a červenej hrubostennej papriky, pretlačený cesnak a uvarenú hnedú ryžu. Dochuťte soľou a čiernym korením. Pripravenou zmesou naplňte baklažán a dajte ho zapiecť do rúry.

Večera

Zeleninová polievka
Na malom množstve repkového oleja opražte cibuľu. Pridajte na malé kúsky nakrájanú mrkvu a chvíľu orestujte. Zalejte vodou, pridajte zeleninový bujón, soľ a čierne korenie podľa chuti. Povarte približne 10 minút. Pridajte 1/3 pohára pohánky a povarte ďalších 10 minút. Nakoniec pridajte dva malé biele zemiaky a povarte, pokiaľ nezmäknú, dochuťte soľou a čiernym korením.

Počas dňa

Počas NFI protokolu nie sú povolené žiadne mliečne výrobky, vajcia, mäso a žiadny alkohol. Sójový a mandľový nápoj musí obsahovať vitamín B12. Počas dňa vypite minimálne 2 litre vody. Môžete piť pohár teplej vody s citrónom, ovocný alebo bylinkový čaj.

NFI Diétny plán na mieru